Adversar redutabil pentru Paul Marin la Cage Warriors Iordania

Fostul campion national la lupte greco-roman, Paul Marin, stabilit in prezent in Spania, va disputa al 11-lea sau meci din cariera din MMA pe 28 martie, la Aman, in Iordania, acolo unde a obtinut in decembrie anul trecut o victorie spectaculoasa prin submission in prima repriza contra britanicului Spencer Hewitt (10 – 6 – 0).

Romanul, care a semnat un contract pe termen lung cu promotia Cage Warriors, a adunat 7 victorii si 3 infrangeri in cusca, iar viitorul sau adversar, polonezul Marcin Lasota, vine cu un record imaculat, 7 succese din tot atatea posibile.

Duelul dintre cei doi se va disputa la categoria cocos pe durata a trei runde a cate cinci minute. Main-eventul galei va fi confruntarea dintre Allan Love si Norman Paralsy.